۵ غذای ضروری برای آقایان

۷۷ درصد مردان دچار کمبود منیزیم، ویتامین D و ویتامین B12 هستند. طبق مقاله‌ای که در مجله health منتشر شده است خوردن ۵ ماده غذایی برای مردان ضروری است.

ویتامین D: مصرف ویتامین D برای داشتن اسکلت و استخوان‌های سالم ضروری است. طبق تحقیقی که در مجله Circolation منتشر شده است افرادی که دچار کمبود ویتامین D هستند احتمال بروز سکته قلبی در آنها ۸۰ درصد بیش از سایرین است. به گفته محققان دانشگاه بوستون باید در هر میلی‌متر از خون ۳۰ نانوگرم ویتامین D وجود داشته باشد. اگر ویتامین D خون از این مقدار پایین‌تر بود باید UI1400 مکمل ویتامین D مصرف کرد. ۲٫ منیزیم: بررسی‌ها نشان داده است که مردان معمولا دچار کمبود منیزیم هستند و تنها ۸۰ درصد از ۴۰۰ میلی‌گرم منیزیم مورد نیاز روزانه را دریافت می‌کنند. مصرف مواد غذایی حاوی منیزیم مانند لوبیا سفید یا ۲۵۰ میلی‌گرم مکمل آن برای مردان توصیه می‌شود.ویتامین B12: برخی داروها مانند داروهای ضددیابت مانع از جذب این ویتامین می‌شوند. این ویتامین در مواد غذایی مانند انواع غلات موجود است.پتاسیم: بررسی‌ها نشان داده مردان تنها ۶۰ تا ۷۰ درصد از پتاسیم مورد نیاز روزانه خود را که حدود ۴۷۰۰ میلی‌گرم است مصرف می‌کنند. یک موز حدود ۴۰۰ میلی‌گرم و نصف آواکادو نیز ۵۰۰ میلی‌گرم پتاسیم دارد.ید: بهترین راه به جای اینکه برای دریافت ید، نمک بیشتری بخورید این است که مصرف شیر یا ماهی را بالا ببرید. خوردن تخم‌مرغ و ماست هم کمک‌کننده است.

مصرف زرشک برای کبد مفید است

گیاه زرشک برای برطرف کردن بیماری های کبدی مفید است.- تقویت کننده قلب و کبد می باشد.- زرشک قابض است و مصرف آن برای درمان بواسیر خونی مفید و صفرابر می باشد.- برای برطرف کردن ناراحتی های دهان دم کرده زرشک راغرغره کنید.از ریشه و پوست ساقه زرشک نیز استفاده های زیادی می شود از جمله خواص آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:۱ – صفرابر و مسهل است. – کبد را پاک و تقویت می کند.۳ – اعمال دستگاه گوارش را منظم و سوءهاضمه را از بین می برد.۴ – بی اشتهایی را برطرف می کند.۵ – برای درمان یبوست مفید است و به درمان زردی و یرقان کمک می کند.۶ – مصرف آن برای افرادی که به نقرس و روماتیسم مبتلا هستند توصیه می شود. ۷- مبتلایان به ورم طحال نیز می توانند از این گیاه کمک بگیرند.۸ – ریشه و ساقه زرشک برای درمان واریس مفید است.۹ – سوزش ادرار را برطرف می کند.۱۰ – فشار خون را پایین می آورد..

بخشنامه مسابقات آقایان

1207 001

بخشنامه آزمون دان یک الی سه و مسابقات قهرمانی کشور بانوان (استان البرز)

ban3ban2بخشنامه آزمون دان یک  الی سه بانوان ایشین ریو کاراته

استاد گرامی سرکار خانم کیهان (تسلیت)

با کمال تأسف و تأثر مصیبت وارده را خدمت شما و خانواده محترم تسلیت عرض نموده، برای آن مرحومه (خاله) آمرزش الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبائی آرزومندیم .

روابط عمومی انجمن جهانی ایشین ریو کاراته دو کوبودو

با برگزاری دو مراسم جداگانه؛ از پیشکسوتان و قهرمانان کاراته پایتخت تجلیل می شود

محمد مهدی عطائی رئیس هیئت کاراته تهران

محمد مهدی عطائی رئیس هیئت کاراته تهران

به گزارش سایت هیات کاراته استان تهران، محمد مهدی عطایی که روز شنبه ۲۶ مرداد مراسم معارفه اش با حضور رییس فدراسیون کاراته برگزار شد، گفت: در اولین گام قصد داریم با برگزاری مراسمی در هفته دفاع مقدس از پیشکسوتان کاراته استان تهران که بواقع سرمایه های این ورزش هستند و احترام شان بر ما واجب است، تجلیل بعمل اوریم.
عطایی همچنین با اشاره به اینکه در سالهای اخیر قهرمانان تهرانی سهم بسزایی در موفقیت تیم های ملی کاراته در میادین قاره ای و جهانی داشته اند، اظهار داشت: بنا داریم در یکی از روزهای هفته تربیت بدنی و ورزش (۲۶ مهر تا ۲ آبان) از کاراته کاهای این استان که سال گذشته در معیت تیم ملی در رقابتهای آسیایی، مسابقات جهانی، جام باشگاههای جهان و لیگ جهانی شرکت داشته اند و همچنین کاراته کاهای تهرانی که قرار است در سالجاری در بازیهای کشورهای اسلامی، قهرمانی آسیا در امارات و رقابتهای قهرمانی نوجوانان، جوانان و امیدهای جهان در اسپانیا شرکت کنند، را مورد تقدیر قرار دهیم.

سرپرست هیات کاراته تهران در پاسخ به این سئوال که آیا مسابقات کومیته قهرمانی استان تهران که قرار بود در آخرین روز مرداد ماه برگزار شود، به روز دیگری موکول شده است یا همچنان به قوت خود باقی است، گفت: نه تنها این مسابقات، بلکه کلیه فعالیت های هیات کاراته استان تهران طبق برنامه ریزی قبلی و مطابق با تقویم ورزشی تدوین شده پیش خواهد رفت و تغییری در آن بوجود نخواهد آمد.

کلاس کاراته استاد فروتن باشگاه حصار بوعلی شمیران

14082013804

دختر کاراته باز ، پسران کاراته باز - پسر کاراته باز - دختر کاراته باز

دختر کاراته باز ، پسران کاراته باز – پسر کاراته باز – دختر کاراته باز

مسابقات قهرمانی کاراته شمیرانات جمعه ۲۵ مرداد ( استاد حمید رضا عرفانی رئیس هیئت کاراته شمیرانات )

مسابقات قهرمانی کاراته شمیرانات

آموزش تکواندو از مبتدی تا قهرمانی توسط استاد محمود ابوالفتحی در باشگاه سرای محله حصار بوعلی شمیران

آموزش تکواندو توسط استد محمود ابوالفتحی باشگاه سرای محله حصار بوعلی شمیران

 

آموزش تکواندو از مبتدی تا قهرمانی توسط استاد محمود ابوالفتحی در باشگاه سرای محله حصار بوعلی شمیران –

یوگا سلامت،پیلاتس، ایروبیک ( ویژه بانوان)در خانه ورزش سرای محله حصار بوعلی شمیران

یوگا - خانه ورزشسرای محله حصار بوعلی شمیران آموزش یوگا توسط استاد خانم آذر گوهر و ایروبیک توسط استاد خانم رحیم خان در خانه ورزش سرای محله حصار بوعلی شمیران

استاد محمود ابوالفتحی (مربی تکواندو)

06082013782 seifisensi

 

استاد محمود ابوالفتحی و سنسی سیفی (پاسداران باشگاه حصار بوعلی شمیران )

سامان علیپور دهنه سری و سید علی هاشمی علیا

سید-علی-هاشمیسید-علی-هاشمی2سید-علی-هاشمی3سید-علی-هاشمی4سامان-علیپورسامان علیپور دهنه سری و سید علی هاشمی علیا

۳۱ مرداد و اول شهریور ماه؛ کومیته کاهای پایتخت در چهار رده سنی به روی تاتامی می روند

دبیر هیات کاراته استان تهران از برگزاری مسابقات کومیته کاهای پایتخت در چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در آخرین روز مرداد ماه خبر داد.

به گزارش سایت هیات کاراته استان تهران، اکبر عبدلی ضمن اعلام این خبر، در مورد شرایط حضور کاراته کاها در این دوره از رقابتها اظهار داشت: رقابتهای رده نونهالان در سه رده سنی ۷ تا ۹ سال، ۱۰ و ۱۱ سال و ۱۲ و ۱۳ سال در ۱۰ وزن و در سه بخش مبتدی (کمربند زرد و نارنجی) نیمه پیشرفته ( کمربند سبز، آبی و بنفش) و پیشرفته ( قهوه ای و مشکی) برگزار می شود.

وی افزود: در بخش نوجوانان و جوانان نیز مبارزات در دو سطح دارندگان کمربند زیر قهوه ای و بالای قهوه ای و در ۵ وزن مصوب فدراسیون جهانی برگزار می شود، ضمن اینکه در رده بزرگسالان نیز پیکارها در ۶ وزن قانونی انجام خواهد شد.

عبدلی با اشاره به اینکه نفرات برتر قهوه ای و مشکی رده های نونهالان ، نوجوانان و جوانان و همچنین سکونشین های رده بزرگسالان به پایگاههای قهرمانی فراخوانده می شوند، گفت: هدف مان این است که با تمرینات ویژه، برترین هر رده را با امادگی کامل به مسابقات قهرمانی کشور اعزام کنیم.

دبیر هیات کاراته استان تهران در خصوص محل برگزاری مسابقات گفت: این رقابتهای دو روزه در سالن حیدرنیا برگزار می شود، اما اگر تغییر ی در محل برگزاری رقابتها بوجود آمد آن را اعلام خواهیم کرد.

عبدلی در پاسخ به این سئوال که چرا مسابقات فقط در بخش کومیته برگزار می شود، گفت: برای اینکه برنامه بهتری برای داشته باشیم تصمیم گرفتیم مسابقات کومیته و کاتا را جدا از هم برگزار کنیم. وی افزود: برنامه مان این است که مسابقات قهرمانی کاتا تهران را اواسط شهریور ماه و همچون کومیته در تمامی رده ها برگزار کنیم که تاریخ دقیق آن متعاقباً اعلام می شود.

بنیانگذار کیوکوشین کاراته در ایران

یوسف شیرزاد (پدر کاراته آزاد) متولد ۱۱ دی سال ۱۳۲۸ پایه گذار سبکهای آزاد در ایران مؤسس مکتب کاراته شیرزاد در سال ۱۳۵۲، بنیانگذار سبک کیوکوشین کاراته ژاپن در ایران در سال ۱۳۵۵ و بنیانگذار، مؤسس و رئیس سازمان بین المللی شیرزاد کیوکوشین (شین ذن کاراته) در سال ۱۳۷۳ می باشد. در سن ۱۲ سالگی به علت اینکه  در محله ای سکونت داشت که احتیاج بود هرکس بتواند از خود دفاع کند، به ورزش کشتی، بوکس و کشتی کج روی آورد.
در ۱۴ سالگی، هنرهای رزمی را با کاراته بصورت دفاع شحصی در کنار ورزشهای قبلی نزد   استاد اعظم ابوطالب ماشین چیان در تهران، باشگاه کاخ جوانان سابق در پشت سینما   رادیوسیتی واقع در خیابان ولی عصر (پهلوی سابق) شروع کرده سپس سال ۱۳۴۵ همراه با استاد خود به خیابان فلسطین (کاخ سابق) نرسیده به چهارراه امیر اکرم و سال ۱۳۴۷ به باشگاه آتش نشانی واقع در مبدان حسن آباد نقل مکان کرده و تا سال ۱۳۵۴ که استاد اعظم ماشین چیان عازم آمریکا شدند افتخار شاگردی ایشان را داشته است.
در ۱۹ سالگی، با درجه کمربند قهوه ای و توافق استاد اعظم ماشین چیان ضمن ادامه تمرین با اایشان تمرین خود را با استاد اعظم دکتر فرهاد وارسته (بنیانگذار سبک کان ذن ریو)  آغاز و تمرینات خود را با ایشان به ترتیب در محل باشگاه (لشگر یک گارد) واقع در چهارراه قصر و سال ۱۳۴۸ برای مدتی در زیر زمین منزل پدری (واقع در خیابان بهار کوچه وارسته)، سال ۱۳۴۹ در باغ شاه یا دانشگاه جنگ سابق، سال ۱۳۵۰ در خیابان عبدو (روبروی خیابان دکتر فاطمی)، سال ۱۳۵۲ در خیابان مطهری (تخت طاووس سابق) نبش کوچه گلریز ادامه دادند. همچنین سال ۱۳۵۲ که فدراسیون کاراته ایران تاسیس شد به عضویت اولین تیم ملی کاراته ایران در آمدند و تا سال ۱۳۵۵ افتخار شاگردی ایشان را داشتند.
لازم به ذکر است که قبل و بعد از تاسیس فدراسیون کاراته در مسابقات مختلف داخلی و همچنین در سال ۱۳۵۴ در  مسابقات بین اللمللی کاراته با حضور حدود ۴۰ کشور شرکت داشتند و مقامهایی را کسب نمودند.
پس از گذشت نزدیک به ۱۲ سال از شروع ورزش رزمی ایشان و آشنایی با ورزشهای کشتی، بوکس و دفاع شخصی و همچنین ورزشهای رزمی چینی، کره ای و ژاپنی در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۵۲ در سن ۲۴ سالگی (مکتب کاراته شیرزاد) را با تکیه بر آموخته هائی از اساتید قبلی و با تکیه بر تجربیات غنی خود در سبک (کان ذن ریو) در محل مدرسه مکتب نوبخت واقع در چهارراه بهجت آباد تقاطع خیابانهای حافظ و کریم خان زند افتتاح کردند.
سال ۱۳۵۳ به مدرسه بامشاد واقع در خیابان نواب چهارراه سینا، و در سال ۱۳۵۴ به مدرسه نقش تربیت در سه راه ضرابخانه خیابان کتابی و پس از آن کلاسهای خود را به تهرانپارس خیابان رشید کوچه ۱۵۰ غربی پلاک ۱۲۴ منتقل کرده و بدین ترتیب باشگاه کاراته شیرزاد رسماً فعالیت خود را آغاز و بدلیل نداشتن تعصب و گرایش نسبت به هیچ سبک خاصی، روشی را که در مکتب خود تدریس میکردند (راه و روش کاراته، یا کاراته دو) نامگذاری نمودند.
در سال ۱۹۷۵با مشاهده فیلم اولین دوره مسابقات بین المللی سبک کیوکوشین کاراته که بنام  (بزرگان کاراته) معروف شده بود با استاد اعظم ماسوتاتسو اویاما بنیانگذار سبک کیوکوشین کاراته در ژاپن آشنا شده و پس از مطالعه کتابهای ایشان (کاراته چیست؟)،(این است کاراته) و (کاراته پیشرفته) و گذراندن دوره های ویژه (اوچی دیشی) در ژاپن و آزمونهای مخصوص با دریافت کمربند سیاه (دان ۳) به عنوان نماینده رسمی سبک کیوکوشین کاراته ژاپن در ایران معرفی گردید و به تدریس و ترویج این سبک (کیوکوشین) در مکتب کارات شیرزاد پرداخت و بطور منظم حداقل سالی دوبار در اردیبهشت ماه جهت شرکت در اردوهای پیشکسوتان و آبانماه هر سال جهت بردن تیم و یا داوری مسابقات سراسری ژاپن که سالی یک بار و مسابقات جهانی که هر ۴ سال یک بار انجام می شد به ژاپن سفر کرده و با ایشان تمرین داشتند و تا قبل از فوت استاد اعظم اویاما (۱۹۹۴) صادقانه افتخار شاگردی و همکاری با ایشان را داشته اند.
یکی از مواردی که باعث افتخار ایشان میباشد این است که ضمن اینکه سوسای اویاما ایشان را (پسر خود) خطاب می نمودند، در مکاتبات خود با دیگران او را یک (کاراته کا) واقعی معرفی کرده اند، که  همین امر باعث ایمان و اعتقاد استاد یوسف شیرزاد به کار خود بوده است.
ده روز پس از فوت سوسای اویاما، استاد یوسف شیرزاد در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۷۳  همکاری خود را با سبک کیوکوشین کاراته ژاپن متوقف و سبک بین المللی شیرزاد کیوکوشین (شین ذن) را که الهام گرفته از سبک کیوکوشین ژاپن بود را تاسیس و در سراسر ایران و جهان معرفی و کلیه تجربیاتشان در ورزشهای رزمی را در اختیار مشتاقان کاراته حقیقی قرار داده و نمایندگان این سازمان (ایرانی و غیر ایرانی) در سطح جهان به بسط و گسترش این سبک مشغول شدند.
کلیه مسابقات جهانی و بین المللی سبکی زیر نظر این سازمان بوده و مسابقات داخلی هر کشور زیر نظر نمایندگان کشوری این سازمان انجام می گرفت و علاقه این مکتب به همکاری با سبک های مختلف باعث شده بود که اعضاء آن در کلیه مسابقات سبک های دیگر نیز شرکت نموده و همچنین از سبکهای دیگر جهت شرکت در مسابقات سازمان بین المللی شیرزاد کیوکوشین (شین ذن کاراته) دعوت بعمل آوردند.
مبارزات سبک شیرزاد کیوکوشین (شین ذن کاراته) به دو روش سمی کنتاکت (ناک دان) و فول کنتاکت انجام می شد.
پس از آشنایی با استاد اعظم فرانک سانچز بنیانگذار، مؤسس و رئیس سازمان بوشیدو معروف به شورای جهانی اساتید هنرهای رزمی در سال ۱۳۷۴ عضویت در این سازمان را پذیرفتند.
و در سال ۱۳۷۵ پس از آشنایی ایشان با استاد اعظم جک استرن معروف به (پاپاسان) بنیانگذار، مؤسس و رئیس سازمان ووما معروف به سازمان جهانی هنرهای رزمی ترکیبی (میکس) به عضویت این سازمان در آمدند.
در اسفند سال ۱۳۷۹ عضو شورای مجمع جهانی اساتید بنیانگذار سبک های بین المللی در ژاپن شدند. (این شورا زیر نظر استاد اعظم ام. آی. تی یه نرو در ژاپن اداره می شود).
پس از انشعاباتی که در سازمان جهانی کیوکوشین کاراته در ژاپن و جهان بوجود آمد، باعث شد که در فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران نیز، نزدیک به ۳۰ سبک آزاد کاراته منشعب از کیوکوشین و غیره وجود داشته باشد، که به نام سازمان سبکهای آزاد کاراته کشور معروف است.
که ایشان سمت مشاور عالی رئیس فدراسیون کاراته در سبک های آزاد و همچنین مسئولیت کمیته فنی سبک های آزاد در فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران را عهده دار می باشند.
پس از مدتی با تماس های متعدد از طریق یکی از شاگردان قدیمی خود آقای شی هان پاتریک (پیمان مطلبی مقدم فرد) که یکی از اساتید کیوکوشین کاراته مقیم آمریکا می باشد ارتباط مجدد استاد شیرزاد با سازمان جهانی کیوکوشین کای کان (که بعد از فوت سوسای اویاما توسط  کانچو ماتسوئی اداره می شود) برقرار شده و همچنین توسط شی هان سید داود محمدی (نماینده و ریاست کیوکوشین کاراته کانچو ماتسوئی در ایران) طی انجام مراسم یاد بود از سوسای اویاما در اردیبهشت سال ۱۳۸۸ رسماً همکاری خود را با سازمان جهانی  کیوکوشین آغاز نمودند.
با آرزوی سلامتی و موفقیت برای کلیه عزیزانی که در جستجوییافتن حقیقت هنرهای رزمی میباشند.

یک عضو مکتب کاراته شیرزاد همیشه باید فکر و قلبی پاک،بدن و لباسی تمیز داشته باشد.  (یوسف شیرزاد)

روحیه هنر جویان مکتب کاراته شیرزاد باید به گونه ای باشد که همواره از پیشرفت یکدیگر خشنود بوده و در جهت ارتقاء هرچه بیشترجنبه های اخلاقی، معنوی و فنی یکدیگر گام بردارند.کانجو یوسف شیرزاد

تصحیح و پوزش جهت درج نام استاد یوسف شیرزاد که اشتباها به جای مرحوم محمد باقر شیرزاد قید شده بود

ضمن عرض تسلیت به جهت در گذشت استاد با سابقه  کاراته مرحوم استاد محمد باقر شیرزاد همچنین دعای طول عمر با برکت برای استاد بزرگ یوسف شیرزاد بدینوسیله از اشتباه صورت گرفته که بجای نام مرحوم محمد باقر شیرزاد اشتباها نام استاد یوسف شیرزاد در سایت و پیامک ارسالی درج شده بود عذر خواهی نموده و تقاضا دارد برای سلامتی و طول عمر استاد یوسف شیرزاد و خودتان و شادی ارواح طبیه شهدا، گذشتکان و مرحوم استاد محمد باقر شیرزاد صلوات بفرستید .

استاد یوسف شیرزاد

کانچو یوسف شیرزاد مؤسس مکتب کاراته شیرزاد

درگذشت استاد محمد باقر شیرازد

درگذشت استاد یوسف شیرزاد

 

در روز عید سعید فطر توسط یکی از دوستان مطلع شدیم استاد محمد باقر شیرزاد  از اساتید با سابقه کاراته و از (ارشدهای استاد احسانی ) دعوت حق را لبیک گفتند و به دیار باقی شتافتند. برای شادی روح ایشان صلوات.

عید سعید فطر مبارک

471474-1

 

عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت..

صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت!

این روز عزیز را به شما تبریک می‌گویم، امیدوارم تا رمضان دیگر سرشار از رحمت و برکت باشید

دل بر سر دو راهی ِ آمدن عید رمضان و رفتن ماه مبارک رمضان بلا تکلیف است …

نمی داند از آمدن آن شاد باشد یا از رفتن این محزون ؟ عید فطر پاک ترین و عیدترین عیدهاست چرا که پاداش ِ یک ماه عبادت و شست و شوی جان درنهر پاک رمضان است.

عید فطر، عید پایان یافتن رمضان نیست . 

عید برآمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است، چونان ققنوس که ازخاکستر خویش دوباره متولد می شود.

رمضان کوره ایی است که هستی انسان را می سوزاند و آدمی نو ؛با جانی تازه از آن سر بر می آورد .

عیدفطر ؛ شادی برای رفتن رمضان نیست بلکه برای آمدن روز نو ، روزی نو و انسانی نو است .

بناست که رمضان با سحرها و افطارهایش ، با شبهای قدر و مناجاتهایش از ما آدمی دیگر بسازد ..

اگر درعید فطر در نیابیم که از نو متولد شده ایم، اگر تازگی را درروح خود احساس نکنیم، عید فطر ؛ عید ما نیست ..

از کبد چرب چه میدانید؟

یکی از فعالیت‌های مهم کبد، ذخیره‌سازی و سوخت و ساز چربی‌ها در بدن است. کبد طبیعی حاوی حدود پنج گرم چربی در ۱۰۰ گرم وزن خود می‌باشد. هر گاه مقدار چربی بیش از پنج درصد وزن آن افزایش یابد به این حالت «کبد چرب» گفته می‌شود.

کبد چرب، بیماری شایعی در جامعه است و در نتیجه بسیاری از بیماری‌ها و یا حالت‌های تغذیه‌ای در بدن ایجاد می‌شود. انباشته‌ شدن چربی در سلول‌های کبدی می‌تواند به التهاب این سلول‌ها منجر شود. کبد نقش مهمی در سوخت و ساز و شکستن چربی‌ها در بدن دارد. در صورت بروز اختلال در آن، چربی در کبد رسوب کرده و موجب بروز کبد چرب می‌شود.

چاقی و اختلال در چربی‌های خون، بیماری دیابت، مصرف مشروبات الکلی، بدغذایی و سوء تغذیه، مصرف برخی از داروهای کورتون‌دار مثل پردنیزولون، داروهای ضد تشنج مانند اسیدوالپروئیک و مصرف بی‌رویه هورمون‌ها از جمله علل ابتلا به بیماری کبد چرب هستند.

علایم و نشانه‌های کبد چرب

در بیماری کبد چرب، کبد معمولا علامت خاصی ندارد و به دنبال انجام آزمایشات دوره‌ای، اختلال در آنزیم‌های آن مشخص می‌شود و یا این‌ که در زمان انجام سونوگرافی به علل دیگر، ابتلا به کبد چرب نیز تشخیص داده می‌شود. البته اختلالات آنزیمی در کبد چرب معمولا خفیف است و در اکثر موارد موجب افزایش مختصر در آنزیم‌های کبدی می‌شود. در برخی موارد این بیماری با علایمی مانند خستگی و احساس ناراحتی در قسمت فوقانی شکم همراه است.

شماره جدید فدراسیون کاراته جهت واریز هزینه کلیه کلاسهای داوری مربیگری استاژ

شماره جدید فدراسیون کاراته جهت واریز هزینه کلیه کلاسهای داوری مربیگری استاژ 1044 001