برنامه تفریحی استخر و سونای بین الملل

تجمع اسید لاکتیک در عضلات بدن

سلولهای عضلانی پس از انجام ورزش و فعالیتهای شدید، به علت عدم داشتن فرصت کافی برای استفاده از اکسیژن ، در نتیجه مصرف انرژی و سوخت و ساز،” اسید لاکتیک” تولید می کنند. تجمع این ماده در عضلات ، باعث ایجاد درد می شود، که ممکن است تا ۴۸ ساعت ادامه یابد و به تدریج با جذب “اسید لاکتیک”، درد عضلات نیز کاهش یابد..

حائز اهمیت است بدانیم چگونه و چرا “اسید لاکتیک” در عضلات و ماهیچه ها تجمع می یابد؟ به هنگام انجام تمرینات ورزشی، گلوکز یا قند خون، مورد استفاده و سوخت و ساز سلولهای عضلات قرار گرفته و به یک ماده شیمیایی به نام ” پیرو وات” تبدیل می شود . زمانی که ورزش به آرامی انجام گیرد، اکسیژن کافی به راحتی در دسترس سلول قرار گرفته و ” پیرو وات ” را به دی اکسید کربن و آب تبدیل می کند ، که دی اکسید کربن نیز از طریق شش ها از بدن خارج می شود.

 اما در صورتی که ورزش با شدت و سرعت بیشتری انجام گیرد، برای تبدیل تمام” پیرو وات” به دی اکسید کربن و آب، اکسیژن کافی در دسترس قرار نمی گیرد و در نتیجه بخشی از پیرو وات ها به اسید لاکتیک تبدیل می شود، و سبب احساس درد در عضلات شده و مانع از فعالیتهای عادی آنها می شود.

فواید کاراته

تحقیق جدید منتشره شده در مجله پزشکی ورزشی انگلستان نشان می‌دهد که افراد ۴۰ یا ۵۰ ساله که به طور منظم  کاراته‌  تمرین می‌کنند سطوح حیرت‌آوری از تناسب اندام را در مقایسه با افراد هم سنی که تمرین نمی‌کردند نشان دادند.
از زمان‌های دور خواص حیرت‌آور ضدپیری برای کسانی که کاراته تمرین می‌کردند شناخته شده است. در بسیاری از کشورهای شرق آسیا دیدن گروه‌های بزرگی از افراد مسن (با سن ۶۰ یا ۷۰ و حتی ۸۰ سال) که با طلوع خورشید در حال تمرین در پارک‌های عمومی‌هستند،‌ غیرمعمولی نیست. با وجود سن این افراد آنها دارای تعادل،‌ انعطاف پذیری،‌ قدرت و هماهنگی بسیار بیشتری نسبت به افراد حتی جوان‌تر از خودشان در کشورهای دیگر هستند که ازبیماری‌های مزمنی مانند دیابت چاقی و سرطان رنج می‌برند.

● فواید کاراته
▪ سلامت جسمی ‌و ذهنی شما را بهبود می‌بخشد.
▪ خودباوری و اعتماد به نفس شما را تقویت می‌کند.
▪ انجام کارهای تحصیلی شما را با افزایش سطح انرژی و تمرکز بهبود می‌بخشد.
▪ تکنیک‌های برتر دفاع شخصی را فرا می‌گیرید.

● بهبود سلامت جسمی‌
فایده بارز فراگیری کاراته بهبود سلامت جسمی‌است. افرادی که کاراته یاد می‌گیرند به‌طور منظم چندین بار در هفته تمرین می‌کنند که این یکی از مفیدترین رفتارها در زندگی است.
این عمل منجر به تعادل فشارخون و بهبود عملکرد گردش خون و کاهش سطح کلسترول و همچنین کاهش تعداد مراجعه به پزشک و تمام هزینه‌های پزشکی را به همراه دارد. همچنین افرادی که کاراته یاد می‌گیرند دارای عضلات و مفاصل انعطاف‌پذیری می‌شوند که شانس آنها را برای زنده ماندن در تصادفات رانندگی همراه با آسیب‌های کمتر در مقایسه با افرادی که تمرین کاراته انجام نداده‌اند، افزایش می‌دهد.


▪ بهبود سلامت ذهنی
فایده  مشخص کاراته بهبود سلامت ذهنی است. خودتان را در یک ساحل زیبا با درختان نخل یا در حال تنفس هوای تازه کوهستان درحالیکه از زیبایی کوهستان لذت می‌برید، تصور کنید. بدون هیچ استرس روانی شما احساس سبکی می‌کنید و عضلات شما ریلکس می‌شوند؛ در آن لحظه شما احساس می‌کنید که برای حس چیزهای زیبا در زندگی آمادگی دارید. هرکسی این حالت ذهنی را در حافظه خودش ثبت و نگهداری می‌کند.
بعد از دو ساعت تمرین کامل کاراته افراد کاملا احساس خستگی می‌کنند. همه عضلات و کل بدن در حالت ریلکس قرار دارند که حالت ذهنی بدون استرس را تداعی می‌کند. این یکی از بزرگ‌ترین هدایای طبیعت است که از طریق مکانیسمی‌ به‌وسیله ورزش و تمرین ایجاد می‌شود. هنگامی‌که فرد حرکتی را در کاراته انجام می‌دهد، ۱۰۰ درصد تمرکز ذهنی خود را روی انجام حرکت می‌گذارد و در آن لحظه فرد نمی‌تواند به چیز دیگری فکر کند،‌ زیرا واقعا هیچ نوع انرژی ذهنی در جای دیگر تلف نمی‌شود.

افراد یک درس با ارزش زندگی را می‌آموزند : ( انجام فقط یک کار در یک لحظه ) ،

 این کار باعث کارایی بیشتر در انجام کارها می‌شود. زیرا ۱۰۰ درصد انرژی ذهنی فرد برای انجام آن کار صرف می‌شود و نتایج آن کار موثرتر و سریع‌تر به‌دست می‌آیند.

● ایجاد خودباوری و تقویت اعتماد به نفس
ایجاد خودباوری و تقویت اعتماد به نفس بر اساس این واقعیت است که افراد در کاراته یک هدفی را مشخص می‌کنند، آن را در ذهن بررسی می‌کنند، برای به دست آوردن آن تلاش می‌کنند و به هدف خود می‌رسند و در نهایت به کمربند بعدی ارتقا می‌یابند. به‌طور خیلی مختصر فرمولی برای موفقیت است. یک سفر هزاران کیلومتری با برداشتن قدم به قدم می‌تواند انجام شود. کاراته هدف بلند مدت را به چندین هدف کوتاه مدت تبدیل می‌کند کمربندهای رنگی پیشرفت در کاراته با سیستم کمربندهای
طبقه‌بندی شده اندازه‌گیری می‌شود. پس از آزمون هر کمربند افراد بازخورد مناسب را از امتحان‌گیرندگان در مورد قدرت و تکنیک‌های خودشان و همچنین توصیه‌های لازم برای پیشرفت را دریافت می‌کنند. هر کمربند جایزه‌ای برای دست یافتن به یک هدف کوتاه مدت است که افق تازه‌ای را برای رسیدن به هدف بعدی باز می‌کند. آن لحظه‌ای است که فرد درک می‌کند که باوجود شرایط سخت و ناملایمات او موفق به انجام کار و کنترل سختی‌ها و شرایط شده است که این در حقیقت غذای روانی برای رشد اعتماد به نفس و خودباوری است.
آن لحظه هنگامی‌است که خودباوری فرد بالا می‌رود با آگاهی از اینکه:
اهداف،‌ قصد و جهت را در زندگی مشخص می‌کنند.
دستیابی به اهداف ابزاری برای موفقیت در زندگی است.
تقریبا هر هدفی را می‌توان با برنامه ریزی خوب،‌ نظم قوی و عملکرد مناسب به دست آورد.
بازخورد سازنده یا یک پاداش شایسته مکانیسمی ‌است که باعث احساس رضایت و تقویت الگوهایی می‌گردد که باعث موفقیت می‌شوند.

● بهبود انجام کارهای تحصیلی با افزایش سطح انرژی و تمرکز
این کار بیشتر به خاطر این است که شما در کاراته در یک لحظه فقط یک کار انجام می‌دهید هنگامی‌که شما ۱۰۰ درصد تمرکز خودتان را صرف انجام کاری می‌کنید بهترین استفاده را از انرژی خودتان انجام می‌دهید. هر چیز دیگری فقط انرژی و زمان شما را تلف می‌کند. و از آنجایی که شما می‌دانید که زمان باارزش‌تر از پول است بهترین استفاده را از زمان برای انجام کارهای تحصیلی خودتان می‌کنید.
به عنوان یک نتیجه افرادی که کاراته تمرین می‌کنند مدت طولانی‌تری زندگی می‌کنند،‌ سالم‌تر هستند و زندگی شادتری دارند.

یکی از استادان بزرگ کاراته گفت:
من از ۱۰۰۰ ضربه ای که تو یک بار تمرین کردی نمیترسم،  بلکه از یک ضربه ای که تو آن  را ۱۰۰۰ بار تمرین کردی هراس دارم

 


 قدرت کاراته انکارناپذیر است، چرا که تمام بدن در حکم اسلحه ای می شود که قادر به کارهایی است که به چشم فرد مبتدی،باور نکردنی می آید.

اما کاراته تنها در قدرت خلاصه نمی شود،کاراته مانند کوه یخی است که قدرت، تنها نوک آن را تشکیل می دهد …عمق و معنای کاراته، بیش از اینها است.

کاراته را نمیشود با سرعت و با عجله یاد گرفت . اگر شخص هر روز با پشتکار ۲ تا ۳ ساعت تمرین کند ، کاراته را خواهد فهمید . کسانی که به این شیوه تمرین میکنند ، به عمق و ظرافت کاراته پی  خواهند برد .

تکنیکهای کاراته را مرتب تکرار کرده و طرز استفاده آنان را بیاموزید ..و یاد بگیرید که چه موقع و چگونه آن را استفاده کنید

غذاها و نوشیدنی های مناسب جهت بازسازی عضلات و ذخائر انرژی

غذاها و نوشیدنی های مناسب جهت بازسازی عضلات و ذخائر انرژی نقش مهمی دارند در عملکرد یک ورزشکار دارند که باید بصورت کاملاً جدی به آن ها پرداخت.

بعد از ورزش:

غذاها و نوشیدنی های بازسازی کننده بعد از ورزش می توانند به ورزشکار کمک نمایند تا بعد از تمرین یا مسابقه سریع تر برای تمرین یا مسابقه بعدی آماده شوند،به سریع تر ذخائر سوخت عضلانی (گلیکوژن) را بازیابی نمایند، آب مورد نیاز بدنشان را تامین کنند و عضلات شان بازسازی شوند.

غذاهای بازسازی کننده:

غذاهایی هستند با نسبت ۴ به ۱ کربوهیدرات به پروتئین که بهترین فرمول است برای تامین بازسازی عضلات بعنوان مثال میان وعده های ذیل توصیه می شوند

یک موز + یک لیوان شیر کم چرب

یک کاسـه جو پرک شده +یک لیوان شیر کم چرب

۲/۱ لیوان توت های تازه + ماست کم چرب

کره بادام زمینی روی نان تست گندم تست گندم کامل

یک کاسـه غلات سبوس دار + شیر کم چرب

نکته: برای بازسازی مواد از دست رفته بدن ۳۰ دقیقه بعد از ورزش زمان دارید تا غذا بخورید و ان را جبران بکنید

با مصرف ترکیب جادویی ۴ به ۱ کربوهیدرات به پروتئین ذخائر گلیکوژن را ۳ برابر بیشـتر و بهتر بازسازی می کند تا اینکه ۲ ساعت بعد از ورزش غذا خورده شود

نکته: ذخائر آب بدن را با آب خالص بازسازی کنید.

با وزن کردن خود قبل و بعد از تمزین می توانید تخمین بزنید که چقدر آب از دست داده اید و باید به ازای هر نیم کیلو کاهش وزن ۳ لیوان آب بنوشید

نوشیدنی های بازسازی کننده بعد از ورزش:

شیرشکلات و شیرکاکائو ترکیب مناسبی از کربوهیدرات به پروتئین دارد که مـی توانید برای بازسازی بعد از ورزش ایده آل باشد حتی نسبت به نوشیدنی های ورزشی گران قیمت بررسی ها نشان داده که هیچ تفاوتی ندارد و حتی مقدار کراتین کنیاز خون ورزشکاران کمتر بوده است

( کراتین کنیاز شاخصی برای آسیب عضلانی است )

نکتـه:هیچ گاه بدون تامین انرژی ورزش نکنید در حین ورزش نوشیدنی و یا خوراکی کمک می کند تا عضلات کاملاً خالی نشوند و بعد از ورزش بهتر بازسازی شوند

مفدار مناسب مصرف آب حین ورزش بستگی به نوع ورزش، مدت، سطح آمادگی بدن و نوع آب و هوای منطقه دارد. اما بطور معمول بهتر است هر ۱۵ دفیفه حدود ۱ لیوان آب بنوشید ولی در ورزش سنگین یا بعد از ۹۰ دقیقه آب خالص کافی نیست و نیاز به کربوهیدرات هم خواهید داشت که باید یک نوشیدنی ورزشی،یک شکلات انرژی زا یا یک موز، چند عدد خرما یا چند انجیر خشک در کوله پشتی یا جیب خود داشته باشید

نوشیدنی ورزشی تجاری و آماده به راحتی در دسترس نیست بنابراین می توانید از یک نوشیدنی دست ساز استفاده کنید برای تهیه یک لیوان از این نوشیدنی یک لیوان آب + یک قاشق غذاخوری شکر یا عسل + ۴/۱ قاشق چایخوری نمک + ۲ قاشق آبمیوه طبیعی (پرتقال،لیموترش،انگور)لازم است.

۱۰ ویتامین مورد نیاز ورزشکاران

ویتامین B12 :این ویتامین در متابولیسم کربو هیدرات و نگهداری بافت عصبی و تحریک عضلات توسط اعصاب و شرکت در عملکرد انقباض و توازن رشد عضلات نقش دارد.این ویتامین از غذاهایی با منشا حیوانی به دست می آید بنابراین آن دسته از ورزشکارانی که یک رژیم گیاهی سخت را ادامه می دهند ،باید در رابطه با مکملهای ویتامین ب۱۲ با یک پزشک مشورت کنند .

ویتامین B 2(ریبوفلاوین):این ویتامین در تولید انرژی که از سه مرحله تشکیل شده است و قدری هم با متابولیسم پروتئین مربوط است و یک نسبت قوی بین جرم بدون چربی بدن و B2 وجود دارد .مطالعات نشان داده که زن ها بیشترین احتیاج B2 را در سطح فعالیت نرمال دارند و علاوه بر آن این ویتامین تحریک پذیری ماهیچه را بالا برده و در تمرین ورزشکاران ماده اساسی است و در شیر،گوشت های قرمز و قلوه و جگر گاو یافت می شود .

ویتامین A :نقش این ویتامین شرکت در ساختن پروتئین ،فرایند اصلی رشد ماهیچه است.دوم در تولید گلیکوژن که سوخت ذخیره شده برای فعالیت بیشینه و شدید است و مشکل اساسی مقدار اندک آن در بدن بدنسازان است .این ویتامین در لبنیات ،جگر و تخم مرغ و میوه ها و سبزیجات سبز و زرد مانند جعفری و هویج و زردالو یافت می شود .

ویتامین E :این ویتامین یک آنتی اکسیدان قوی است و از غشای سلول ها محافظت می کند و از آنجا که بیشتر فرایندهای متابولیکی بدن که باعث رشد سلول های ماهیچه ای می شوند،به سلامت غشای سلولی وابسته اند،این ویتامین اهمیت به سزایی دارد ودر روغن های گیاهی ،جوانه ها و مغزها (آجیل)وجود دارد.

ویتامین B3 (نیاسین):این ویتامین در نزدیک به ۶۰ فرایند متابولیک مرتبط با تولید انرژی دخیل است و به دلیل سوخت حرکتی ،برای بدنسازان اهمیت ویژه ای دارد .تحقیقات نشان می دهد ورزشکاران بیش از دیگران به این ویتامبن نیاز دارند .ب۳ به گشاد شدن عروق منجر می شود و در میدان مسابقه به ورزشکار کمک زیادی می کند .اما باید توجه کرد در حین مسابقه و در طول تمرین چون در سوختن چربی ها اختلال وارد می کند،نباید استفاده شود.در جگر و گوشت پرندگان و بادام زمینی ،سویا قارچ و شیر یافت می شود .

ویتامین D :نقش اصلی آن در جذب کلسیم و فسفر است .کلسیم در انقباض ها عنصر اصلی است.در صورت کمبود آن در بدن انقباض های قوی و سخت ماهیچه ها را نمی توان تحمل کرد.البته کلسیم باعث تراکم استخوان ها نیز می شود .و در مورد فسفر نیز فراموش نکنید که به ایجاد انقباض ماهیچه ای سریع و قوی منجر می شود که در اثر حرکت ها و تمرینات با وزنه است .و فسفر برای ساختن ATP به کار می رود.

ویتامین B1 :وتیامین از ویتامین هایی است که برای متابولیسم پروتیین و رشد مورد نیاز است .تیامین در تشکیل هموگلوبین نقش دارد. در ورزش های هوازی انتقال اکسیژن ضروری است پس این ویتامین در تحمل افزایش سطح تمرین اهمیت دارد .در غلات سبوس دار و حبوبات و نخود فرنگی و گوشتها یافت می شود .

ویتامین B6 :از جمله فعالیت های آن شرکت در متابولیسم پروتیین ،رشد و بهینه سازی کربو هیدرات ها است و تنها ویتامینی است که به طور مستقیم در جذب پروتیین دخیل است .ودر گوشت و موز و سیب زمینی و زرده تخم مرغ و سبزی هاست .

ویتامین C :این ویتامین آنتی اکسیدانی است که از سلول های ماهیچه ای محافظت می کند و از خطر رادیکال های آزاد جلو گیری می کند .ماده نگهدارنده استخوان ها و ماهیچه است و در جذب آهن موثراست.

چگونه سرعت ضربات را بالا ببریم؟

 تعدادی از کاراته  کا ها براین باورند که نمی توانند به طور سریع ضربه بزنند و یا بر سرعت تکنیکهای خود اضافه نمایند . تعدادی نیز براین باورند که با وجود تمرین زیاد  نمی تواند بر سرعت خود اضافه کنند و در این راه هدف شکست خوده اند. در این مقاله قصد آن داریم  فاکتورهای توانایی ضربه زدن سریع را برای اطلاع شما بازگو نمائیم. همچنین در اینجا قصد آن را را داریم که حرکات ترکیبی و چگونگی تناسب فیزکی که به ضربه زدن سریع کمک می کند. حرکات ترکیبی حرکات است که بیش از یک ماهیچه در اجرای حرکت دخیل است. 

فاکتورهای ضربه زدن سریع:      

 ۲. سن

افراد جوان قادرند تا ۱۰ برابر سرعت ضربه زدن خود بیفزایند.در حالیکه این تناسب در افراد مسن کمتر است و ممکن است به ۶ برابر برسد.                                                                    

 ۲. جنسیت 

مردان معمولا قوبیتر و سریعتر نسبت به زنان هستند اگر چه زنان بدنی انعطاف پذیرتر دارند. 

 ۳٫وزن

  افراد لاغر اندام سرعت کار بیشتر خواهند داشت.میزان چربی سرعت ماهیچه های بزرگ را کاهش خواهدداد. میزان پشرفت در کاراته کار عضلانی بیشتر است

 ۴٫قد

در افراد بلند قامت چون طول اندام زیاد است سرعت عمل کمتر است .به هر حال با وجود آوردن ماهیچه های قوی و تعادل مناسب سرعت کار افراد بلند قامت حتی سریعتر از کسانی است که کوتاه تر به نظر می رسند.  

۵٫نوع زندگی

 در ورزشکاران اداری باید نمرین قدری سنگین تر باشد تا عملکرد ماهیچه بیشتر شود.

  ۶٫جراحت

 اگر ورزشکار زخمی یا جراحتی داشته باشد و یا دارو مصرف می کند این موارد به طور متناوب سرعت وی را کاهش می دهد

علاوه بر موارد فوق ۶ فاکتور زیر در سرعت موثراست:                                                                        

   الف: انعطاف پذیری

به طور وضوح برای ضربه زدن نیاز به بدنی آماده داریم اما نوع انعطاف به این منظور را بال استیک نامیده میشود.    اصولا زدن ضربه سریع به قدرت ماهیچه ای  و همخوانی گروهی از ماهیچه های درگیر بستگی دارد. بالاترین  حد انقباض و انبساط به داخل و بیرون ماهیچه باعث خواهد شد که سر عت تکنیک تا حد ممکن بالا برود.

ب:قدرت                                                                                               

 به دو دلیل قدرت مورد نیاز است اولا عضله توانایی و تحمل حمل اندام را داشته باشد و قادر به کنترل جنبش اندام باشد.ثانیا کششکهای طبیعی ( بال استیک ) در حالتی که جراحتی وجود داشته آن را جبران کند. ماهیچه های قوی تاندون و لیگامنت های برای جلو گیری از صدمات نقش مهمی دارند. آموزش مقاومت دینامیکی از بهترین اشکال آموزش قدرتی  برای رزمی کاران می باشد. برای مثال انجام تمرینات قدرتی برای ۲و یا ۳ ست و هر ست ۱۰الی ۱۲ بار تکرار شود .( داشتن وزن مناسب برای انجام این حرکات الزامی است.)                    

 ج:تحمل عضلانی                                                                                     این فاکتور باعث میشود که عضله بطور متناوبی منقبض شود و دوباره به حالت استراحت برگردد و باعث میشود به این حد باید تمرینات مقاومتی برای ۲-۳ ست و ۱۵ الی ۲۰ بار بار وزنه های سبک انجام داد .   

 تنفس:

تنفس صحیح باعث می شود که اکسیژن کافی دائما به عضله برسد و آنها را قادر سازد در زیر استرس و فشار ادامه کار دهند این عمل خستگی را نیز به تاخیر می اندازد . تنفس مناسب باعث حفظ دخائر اکسیژنی در مغز شده وعملکرد مغز را طولانی می کند .  


شمارش اعداد در زبان ژاپنی بسیار آسان است.

شمارش اعداد در زبان ژاپنی بسیار آسان است.


شمارش اعداد در زبان ژاپنی بسیار آسان است.

برای آنکه بتوان تا عدد ۹۹ را شمارش کرد

تنها نیاز است تا از شماره ۱ تا ۱۰ را فراگرفته باشیم.

بدین صورت:

ایچی     ۱     Ichi

نی     ۲     Ni

سان     ۳     San

شی(یون)     ۴    (Ion) Shi

گو       ۵     Go

روکو     ۶     RokO

شیجی(نانا)     ۷      Shiji(nana)    

هاچی     ۸     Hachi

کیو        ۹     Kiu

جو(جیو)       ۱۰      Jo(jiu)

حال برای بالاتر از ده به شیوه ی زیر عمل می گردد:

یازده=ده+یک —- جو ایچی

دوازده=ده+دو —- جو نی

سیزده = جو سان

چهارده = جو یون

پانزده = جو گو

شانزده = جو روکو

هفده = جو شیجی

هجده = جو هایچی

نوزده = جو کیو

برای اعداد ۲۰ الی ۹۹ به روش ذیل عمل نمایید:

بیست و پنج = نی جو گو

دفاع شخصی در کاراته

فضایل روحی یک کاراته کار مهمترین خصوصیت اوست زیرا او همواره باید از زد وخورد و درگیری اجتناب  ورزد و اجتناب از زدوخورد از اصول و قواعد اولیه کاراته است . واقعیت آنست که با رشد پیچیده جوامع , هر روز شاهد ماجراهائی از خشونت و تخلف از اخلاقیات اجتماعی هستیم . اگر ما نمی توانیم در برابر افرادی که به دنبال نزاع وشر هستند خونسردی خود را حفظ کنیم  لازم است فنون دفاع شخصی را بیاموزیم. بین کسی که می داند و آنکس که نمی داند چگونه از خود دفاع کند تفاوتهای زیادی وجود دارد،

 کسی که می داند چگونه از خود دفاع کند میتواند وضع روحی خود را همیشه در حالت طبیعی حفظ کند و این چیزی است که روی روحیات او در زندگی روزمره تاثیر میگذارد. بنابراین در نهایت خونسردی, هرگز این امکان را به مهاجم نمی دهد که به او حمله کند . هیچوقت خودش را در خطر نمی اندازد مگر موقعی که واقعاً لازم باشد و احتمال رفتن او به سمت دردسر خیلی کمتر از کسی است که نمی تواند از خودش دفاع کند . از این نقطه نظر که فنون دفاع شخصی در کاراته ارزش بسیار حیاتی دارند .

از لحاظ روحی و ذهنی مردم بر این باورند که محدودیت هائی برای قدرت جسمی و روحی آنها وجود دارد، اما واقعاً برای غلبه بر این محدودیت ها با جدیت تلاش نمی کنند. با آموزش صحیح می توان موانع جسمی و روحی را برای آشکار کردن قدرتی شگفت انگیز از میان برداشت.

کاراته یک هنر رزمی ژاپنی (Bu do) است، که با آشکارسازی استعدادهای نهفته، برای غلبه بر ضعف ها و محدودیت ها، طراحی شده است.


تفاوت دفاع شخصی در کاراته و مبارزه در کاراته در چیست؟

در دفاع شخصی شما مصلحت خود را در نظر می گیرید. علت دفاع کردن، خود شما هستید که البته غریزی است . وقتی هنر رزمی ژاپنی را تمرین می کنید شخصی دیگر یا حریف مقابل علت دفاع می باشد.

اما در مبارزه، نه فقط رقابت جسمی، بلکه رقابت ذهنی و روحی نیز وجود دارد.

اگر ابتدا به امنیت شخصی یا سلامت خود فکر کنید، ممکن است نگران شوید و ندانید چه باید انجام دهید. اکثر مردم نمی توانند به درستی یا سریع تصمیم بگیرند و به همین دلیل فرصت را از دست خواهند داد. اما اگر حضور خود را در این جهان انکار و برای عشق کار کنید، (عشق به وطن، مردم، و … ) تصمیم گیرنده شما هستید و قادرید بر نیروی بزرگ تری متمرکز شوید.

واژه کاراته از ”خلأ“ (mu) ذنِ بودیسم Zin Buddhism مشتق می شود. این خلأ، رهائی از مانع روانی ترس است. وقتی این مانع رفع شد، قدرت شخص برای به کارگیری فنون جسمی کاراته بهبود میبخشد.

مردم بسیار نگران از دست دادن زندگی خود هستند، زندگی ای که هرگز آن را درک نمی کنند.

اما زمانی که اراده کنند، تا بمیرند و از خودگذشتگی کنند، زندگی واقعی را به دست می آورند.

 از عهد عتیق، اساتید شمشیر ژاپنی، ذن ۷ـ کن zen۷ ken۳) ۳ به معنای شمشیر، zen ذن بودائی است) را آموخته اند. مفهوم این عبارت این است که تکنیک ها ۳۰%  و  وضعیت ذهن و روح ۷۰%  پیروزی در یک مبارزه را برعهده دارد.

شیهان دکتر عباس عدل – سردار مهندس امیر پازکی

از سمت چپ: سردار مهندس امیر پازکی – شیهان دکتر عباس عدل – سر کار خانم روشنک عدل – سرکار خانم  سحر اسماعیلی

با کسب ۴طلا، ۶نقره و۷برنز ؛ کاراته ایران برای نخستین بار قهرمان لیگ جهانی شد

تیم ملی کاراته کشورمان با کسب ۴ مدال طلا، ۶نقره و ۷ برنز در مجموع مردان و زنان عنوان قهرمانی لیگ جهانی کاراته وان که در جاکارتا اندونزی برگزار شد را از آن خود کرد.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، تیم ملی کاراته ایران در سومین مرحله لیگ جهانی کاراته موسوم به کاراته وان که امروز یکشنبه به پایان رسید در جاکارتا اندونزی با حضور ۲۱۹ کاراته کا از ۲۷ کشور برگزار شد، عنوان قهرمانی را با ۴ مدال طلا، ۶ نقره،۷ برنز و ۵ عنوان پنجمی را بدست آورد. بعد از تیم ایران، ژاپن با ۴ طلا، ۲ نقره و ۴ برنز بر سکوی دوم ایستاد، فرانسه با ۳طلا و ۲ برنز به مقام سوم رسید، کره جنوبی با یک طلا و یک نقره و اندونزی میزبان با یک طلا و ۴ برنز عناوین چهارم و پنجم این رقابتها را به خود اختصاص دادند.
ونزوئلا، مالزی، استرالیا، لهستان، اتریش و هنگ کنگ دیگر تیمهایی بودند که در این رقابتها نفرات خود را روی سکوهای قهرمانی دیدند.

تیم ملی کاراته مردان و بانوان ایران در شرایطی به این عنوان قهرمانی را بدست آورد که باید ۲۴تا۲۷ تیر ماه در رقابتهای قهرمانی آسیا که در تاشکند ازبکستان برگزار می شود، شرکت کند.

آبمیوه «رانی»

در حالی که آبمیوه «رانی» بخش قابل توجهی از بازار نوشیدنی‌های ایران را در اختیار خود گرفته و هر روز به جمع مشتریان این آبمیوه افزوده می‌شود، مراجع علمی از غیربهداشتی بودن این آبمیوه خبر می‌دهند.
به گزارش خبرنگار شریف نیوز، آبمیوه «رانی» محصول شرکت «عوجان» عربستان سعودی است و گفته می‌شود مجوزی برای واردات آن به ایران وجود ندارد.
شرکت عربستانی عوجان برای تولید «رانی»، اسانس و ذرات خشک میوه را ـ که در صنعت آب‌میوه به آن‌ها «پالپ» گفته می‌شود ـ از کشورهای دیگر وارد کرده و اسانس و پالپ را به آب اضافه کرده و آبمیوه تولید می‌کند.
ذرات معلقی که در آبمیوه مشاهده می‌شود، دلیلی بر تازگی آن نیست، بلکه تازگی ظاهری «رانی» به علت وجود ماده‌ای به نام «بنزوات سدیم» می‌باشد.
همچنین طبق گزارش یک موسسه معتبر، با آزمایش چند قوطی آب‌میوه رانی در یکی از آزمایشگاه‌های کشور، نتایجی که برای قوطی حاوی نکتار انبه رانی به دست آمده حاکی از این است که این قوطی مقدار ۹۶٫۲ ppm بنزوات سدیم دارد و همچنین مقدار بنزوات سدیم در شیشه نکتار موز، ۲۶۳ ppm می‌باشد.
بنزوات سدیم، ماده‌ی است که در صنعت مواد غذایی به عنوان نگهدارنده کاربرد دارد. از این ماده به میزان بسیار کم در سس مایونز و نوشابه استفاده می‌شود ولی طبق گزارش اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، استفاده از این ماده در هر نوع آب‌میوه غیرمجاز است.
علت غیرمجاز بودن استفاده از بنزوات سدیم در آب‌میوه این است که آبمیوه به صورت گرم در قوطی ریخته و پر می‌شود و به دلیل واکنش‌هایی که بنزوات سدیم در حرارت انجام می‌دهد، استفاده از آن ممنوع می‌باشد؛ اما در نوشابه‌ها به این دلیل که نوشابه به صورت سرد پر می‌شود، استفاده از این ماده مجاز است.
گفتنی است، با توجه به محرز بودن عدم رعایت حداقل استانداردها در آبمیوه «رانی» و اطلاع برخی دستگاه‌های مسئول، هنوز معلوم نیست که چگونه این آبمیوه در این سطح گسترده به کشور وارد و توزیع می‌شود.
عزیزان یک نکته را عنایت داشته باشید که : درسته که تعدادی از دوستان، به خاطر عدم کیفیت برخی از محصولات داخلی به سراغ محصولات خارجی می روند ولی یادتان نرود که ما تحت تحریم هستیم و با توجه به برخی از مسائل سیاسی و قاچاق کالا، تمام کالاهای خارجی که در بازار ایران وجود دارند قابل اطمینان نیستند.
پس برای خرید ( بخصوص مواد خوراکی) به صرف خارجی بودن یک کالا اطمینان نکنید
این متن را برای تمام کسانی که به آنها و سلامتیشان برای شما مهم است بفرستید.

ارسال شده توسط استاد کیهان

ایران قهرمان کاتای تیمی رقابتهای غرب آسیا شد

رقابتهای کاراته غرب آسیا در شرایطی با مبارزات کاتای تیمی در جده عربستان آغاز شد که تیم ایران متشکل از سید جمشید حسینی-رضا خداشناس- امیر یاری و تحت هدایت نجفعلی مقدم موفق شد با پیروزی مقابل حریفان خود صاحب نشان طلا این مسابقات شود.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته در رقابتهای غرب آسیا که به حضور ۱۳۰ ورزشکار از ۱۱ کشور در جده عربستان در حال پی گیری است، تیم ملی کاتا ایران پس از اینکه در اولین دیدار از سد تیم امارات گذشت، در گام عربستان میزبان بازیها را مغلوب خود کرد تا با این دو پیروزی به فینال راه یابد.در اخرین پیکار نیز تیم کاتا ایران با اجرای یک نمایش خوب و هماهنگ توانست بر تیم ملی عراق فائق آید و با کسب نشان طلا بر سکوی اول رقابتهای غرب آسیا بایستد.

در کاتای تیمی پس از تیم های ایران و عراق، تیم های عربستان و یمن مشترکاً بر سکوی سوم ایستادند.

اما تیم سه نفره سید جمشید حسینی-رضا خداشناس- امیر یاری در شرایطی در رقابتهای غرب آسیا بر سکوی اول قرار گرفت که سال گذشته در سوپرلیگ و در قالب تیم دانشگاه آزاد اسلامی هم کاتاروهای موفقی بودند که نقش مهمی در نایب قهرمانی این تیم ایفاء کردند.

پس از اتمام کلاس تئوری در عربستان؛ کلاس عملی داوری JB کومیته آسیا امروز برگزار می شود

داورانی که برای کلاس ارتقاء داوری JB کومیته آسیا عازم عربستان شده اند، امروز سه شنبه ۳۰ خرداد ماه در کلاس عملی داوری شرکت می کنند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، کلاس داوری تئوری روز گذشته برگزار شد و امروز داوران در کلاس تئوری شرکت می کنند. و پذیرفته شدگان این کلاس گواهینامه داوری JB کومیته آسیا را دریافت می کنند.

همچنین اعضای تیم ملی کاراته نیز که برای شرکت در مسابقات غرب آسیا در عربستان به سر می برد، فردا به روی تاتامی می روند.

گزارش تصویری آزمون دان یک الی چهار

مراسم بستن کمربند دان شش شیهان دکتر عباس عدل

طی مراسم ویژه ای کمربند دان شش فدرال شیهان دکتر عباس عدل رئیس کمیته پزشکی سبک ،توسط هانشی دکتر مهراد نخعی رئیس و بنیانگذار انجمن جهانی ایشین ریو کاراته دو کوبودو با حضور سنسی سیفی به کمر ایشان بسته شد.

کلاس فول کنتاکت

برگزاری کلاس فول کنتاکت در باشگاه مهراد توسط استاد آزادگان روزهای زوچ از ساعت  ۱۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰٫

علاقه مندان برای شرکت  در کلاس  مذکور می توانند به آدرس شمیران – میدان قدس – نرسیده به دوراهی دزاشیب مجموعه ورزشی مهراد مراجعه و ثبت نام نمایند .

شماره تلفن استاد آزادگان : ۰۹۱۲۱۲۰۷۶۹۸

شرایط و هزینه مربوط به صدور حکم فدراسیون مربوط به آزمون ۹۱/۳/۲۶

با سلام و احترام،

به استحضار نمایندگان و مربیان محترم انجمن جهانی ایشین ریو می رساند شرایط و هزینه های مربوط به صدور حکم فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران به شرح ذیل اعلام می گردد .

مدارک مورد نیاز:

 1. کپی شناسنامه
 2. کپی و اصل کارت ملی
 3. شش قطعه عکس پرسنلی
 4. اصل و کپی بیمه ورزشی سال جاری
 5. کپی حکم قبلی فدرال
 6. اصل و کپی  حکم قبلی انجمن
 7. سنوات درجه
 8. شرایط سنی
 9. شناسنامه ورزشی

 1.  مبلغ سهم فدراسیون برای صدور دان مربوطه را به شماره حساب ۰۱۰۴۴۴۱۶۷۴۰۰۹ سیبا به نام فدراسیون کاراته و درقسمت نام واریز کننده می بایست به نام آزمون دهنده واریز گردد.
 2. سهم سبک و هزینه شرکت در آزمون جدول فوق را به  حساب شماره ۱۹۵۸۴۸۴/۸۰جام ملت (بانک ملت شعبه پروفسور حسابی خیابان فرشته کد ۶۵۶۱۵ )به نام دکتر مهراد نخعی واریز گردد.
 3. لازم به ذکر میباشد اصل و کپی کلیه مدارک  به صورت مجزا در یک پوشه حداکثر تا پایان وقت اداری روز دوشنبه ۲۲/۳/۹۱ به آدرس تهران – شمیران – میدان قدس – خیابان شهید باهنر (نیاوران) – پلاک ۴۴ – باشگاه ورزشی مهراد ارسال گردد.
 4. درصورت عدم رعایت موارد مذکور و ناقص بودن مدارک مسئولیت برعهده خود شخص و نماینده شهرستان مربوطه می باشد .
 5. در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با شماره تلفن ۰۹۱۲۵۲۱۳۰۱۲ تماس و یا با ایمیل seifisensi@yahoo.com در ارتباط باشید.

با آرزوی موفقیت

آدرس برگزاری آزمون :تهران – شمیران –  خیابان شهید لواسانی (فرمانیه) جنب استخر آفتاب کانون فرهنگی ورزشی جماران ۹ صبح

 

 

آماده ورود چاپ‌گر خارق‌العاده سه بعدی به بازار باشید + تصاویر

اهل اینترنت هستید؟ چند ساعت در روز؟ چه سایت‌هایی؟ اهل دانلود کردن چی؟ تا به حال چه فرمت‌هایی را بیشتر از بقیه دانلود کرده‌اید؟ فیلم، عکس، دیتا یا موسیقی؟ آیا تا به حال به ذهنتان خطور کرده که ای کاش می‌‌شد به جز فرمت‌های فوق، چیزهای دیگری را از اینترنت دانلود کرد؟ مثلاً یک قطعه‌ی پلاستیکی مانند یک پشه‌کش یا… ادامه مطلب در دانستنیها